Sgt Alois Dvořák vítaný piloty 310. stíhací perutě RAF v Duxfordu, po návratu z hlídky v říjnu 1940, kde poškodil jeden BF 109.


Seržant Josef Stehlík se svojí trofejí z Ju-88 po prvním úspěchu jeho letky.


Piloti 312. squadrony RAF pózují pro fotografa v Duxfordu. Vedená v počátku S/Ldr Ján Ambrušem s pomocí zkušených československých letců. Jako součást 12. Group se zapojili do bitvy o Británii, připisují si celkem 37 vítězství. Další velitelé byli později například zakládající člen perutě a to S/Ldr Alois Vašátko či i na fotce vyobrazený S/Ldr Tomáš Vybíral. Všichni čtyři přežili válku. Zleva: Tomáš Vybíral,Ladislav Světlík,Jan Klán,Bedřich Dvořák.


F/Lt Karel Jan ‚ Šůdl ‚ Vykoukal,
pilot Supermarine Spitfire Mk Vb – BL581 , RY- T 313. československé stíhací squadrony RAF , v rozhovoru se svým mechanikem v Hornchurch , Essex, dne 8. dubna 1942 .
Karel Jan Vykoukal se narodil v Chotěboři 20. prosince 1916. Byl v českém letectvu. Když Němci obsadili Československo, utekl do Polska kde vstoupil do kontingentu českého letectva. Po okupaci Polska odešel do Británie , tak jako mnoho československých pilotů. Tam se stal členem 310. stíhací perutě.
V září 1940 nastoupil ke 111. peruti. V květnu 1941 vstoupil do 313. perutě. V dubnu 1942 jmenován velitelem A letky 41. perutě. Karel Jan Vykoukal si nárokuje 1 sestřel.
Nezvěstný po operačním letu nad Francii dne 21. května 1942 . Jeho Spitfire Mk.Vb BL998 (EB-) byl asi zasažen flakem při útoku na torpédový člun, havaroval do moře.


Český stíhací pilot z bitvy o Británii Stanislav Zimprich se svým zvědavým psím společníkem.


Piloti 310. perutě.


Na křídle stroje Hawker Huriccane Mk.I, P3143, „NN-D“ po přistání na letišti v Duxfordu (Cambridgeshire, Anglie), stojí pilot Sgt. Bohumil Fürst se psím maskotem squadrony. Před několika chvílemi sestřelil nepřátelský BF 109 pilotovaný Uffz Willim Goettingem.


Plukovník i.m. Václav Jícha s fenkou Jarmilkou.


Antis byl nalezen jako štěně v zemi nikoho v severní Francii československým letcem Robertem Bozděchem. Společně se pak dostali do Anglie, kde byl Antis maskotem 311. bombardovací perutě RAF. Zachránil bezpočet životů, jelikož uměl rozeznat zvuk nepřátelských letadel a upozornil na ně dřív, než sirény. Později se dostal i k létání, protože po nehodě svého pána na něj nesnesl čekat na zemi. Měl svoji kyslíkovou masku. Po válce získal za svoje zásluhy Dickin medal – obdobu Viktoriina kříže. Jeho náhrobek nese nápis v češtině – Věrný až do smrti.


311. československá bombardovací peruť RAF – Vickers Wellington Mk.I a posádka kapitána F/S Josefa Bernáta – třetí z leva…….zleva Sgt Valach, Sgt Filler, P/O Konštacký, P/O Horák, Sgt Plzák. 


Alexsander Hess a Douglas Bader 

Čas na cigaretku. Důstojníci čsl. armády v Anglii. Anglie 30.1.1942. František Burda a Václav Šikl

Příslušník letectva čs. armády ve Velké Británii při nabíjení 7.7 mm kulometů Colt-Browning letounu Hawker Hurricane , 29.10.1942. Jaroslav Kauer